Mit tartalmaznak a legjobb hidratálókrémek?
Az, hogy mik egy jól működő hidratálókrém alkotóelemei, nagyon sok tényezős egyenlet. Függ a bőrtípusodtól, a bőrproblémádtól (igen, a kettő nem összekeverendő!) és természetesen a pénztárcádtól is. Ha már hidratálás, akkor viszont alapvető, hogy…
#1 …vízmegkötő hatóanyagokat kell tartalmaznia.
Hiszen ezek nélkül nem lenne az, ami - vagyis hidratálókrém. Ezek alatt olyan összetevőket értünk, melyek vízben oldódnak és segítik a bőrt abban, hogy megkösse a nedvességet. Egyik legnagyobb csoportját a Természetes Hidratáló Elemek (NMF = Natural Moisturizing Factors) alkotják, melyek amúgy is megtalálhatók a bőrben. Ha a címkére írva a hialuronsavat és egyéb formáit, glicerint, urea-t, amino savakat vagy lactic acid-ot találsz, akkor jó helyen jársz!
#2 Keresd az emollienseket!
Ezek olyan olajban oldódó és olajos jellegű összetevők, melyek a bőrfelszínen maradva fejtik ki hatásukat: megakadályozzák a nedvesség elpárolgását. Minél szárazabb a bőröd, annál több emolliensre van szüksége. Ide tartoznak a bőrazonos lipidek, vagyis a keramidok, a koleszterol és a növényi olajok is - amelyek extrán hidratálják és táplálják a bőrt.
Ha a fenti hatóanyagok közül már szerepel egy-kettő a hidratálókrém címkéjén, akkor érdemes beruházni rá. De emellett számos olyan összetevő is létezik, melyek még jobban felturbózzák a hidratálók hatását. És ami a legjobb: bármelyiküket bevetheted bőrtípustól függetlenül!
#3 Antioxidánsok
Mondanunk sem kell, hogy iszonyú fontos részei a tudatos bőrápolásnak és a rutinnak. Léteznek természetes és szintetikus formái is, de a lényeg, hogy ők azok, akik komolyan felveszik a harcot a környezet káros hatásai és az öregedést gyorsító szabadgyökök ellen. Mivel a káros oxidációs folyamatokból és a szabadgyökökből is ezerféle létezik, ezért itt a ,,több néha több elvet” érdemes követni - ezzel az anti-aging sokféle területét lefedheted. És psszt… tudtad, hogy a tégelyek nem igazán alkalmasak az antioxidánssal turbózott krémek tárolására? Az antioxidánsok ugyanis levegővel és fénnyel érintkezve lebomlanak és elveszítik hatékonyságukat…
#4 Bőrnyugtató hatóanyagok
Bőrérzékenység, duzzanat, fájdalom, viszketés és pirosság - egy hidratálóban ezeknek az ellenszereit is megtalálhatod. Jöhet az adenosine, allantoin, az aloe vera, a zöld tea, az édesgyökér-kivonat és a kamillavirág kivonat is. Érzékeny vagy rosaceás bőrre kötelezők.
Ahogy azt már feljebb is igyekeztünk hangsúlyozni: olvasgass szorgalmasan.
Ha száraz a bőröd, nagyon fontos, hogy emolliensekben az átlagosnál gazdagabb terméket keress.
Normál bőrnél gyakorlatilag kedved szerint váltogathatod a testápolókat.
Ha kombinált bőrtípusba tartozol akkor könnyedebb, géles állagú krémekre vagy gél-krémekre tedd a voksodat.
Zsíros bőrrel keresd az extrakönnyű textúrát!
Megjegyzés: Attól, hogy zsíros a bőröd, nem azt jelenti, hogy nem szorul hidratálásra! Éppen azért van szükség célzott hatóanyagokkal történő ápolására, hogy újra egyensúlyba kerüljön! Mi ne kerüljön egy hidratálókrémbe?
Most, hogy tudod milyen hatóanyagokat kell keresned a címkéken, legalább olyan fontos, hogy tisztában legyél azzal is, miket kell messziről elkerülnöd!
Illatanyagok → Ők a leggyakoribb allergének a kozmetikumokban. Természetesen mi is imádjuk, mikor tiszta, friss illat leng körbe bennünket - de keresd azokat a termékeket, melyek nem tartalmaznak érzékenyítő mennyiségben ilyeneket.
Szárító hatású alkohol → Maradjon inkább az ünnepi alkalmakra. Hosszútávon mindenféle rosszat köszönhetünk neki: szárítja a bőrt, károsítja a védőréteget, irritációt okoz. Semmi keresnivalója egy hidratálóban.
És jöhet az egyik legfontosabb kérdés: melyik testápolót használd a PomPomok közül?
Nos, erre természetesen nem csak egy jó válaszunk van, ugyanakkor nem mehetünk el szótlanul két legújabb zselé-nagytesónk mellett! Ha már arczseléinket is imádtad, akkor ezek most igazán neked valók: bemutatjuk SUPER JELLY panthenol és HYDRABOOM hyaluron testzseléinket!
30 napos pénzvisszafizetési garancia
Próbáld ki termékeinket, ha nem vagy elégedett 30 napon belül visszaküldheted nekünk.
Bővebben
A böngésző ikonsora helyett használd a weboldal menüpontjait és navigációs lehetőségeit